S11K0C-P10MCC0-3500
Mfr.Part #
S11K0C-P10MCC0-3500
Description
CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
Cable Opening :
0.118 ~ 0.138 (3.00mm ~ 3.50mm)
Feature :
ODU MINI-SNAP® K
Factory Lead Time :
5 Weeks
Number of Positions :
10
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Shell Size - Insert :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Insert Material :
Polyetheretherketone (PEEK)
ODU S11K0C-P10MCC0-3500
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk 0 Push-Pull
S11K0C-P10MCC0-3500 Overview
S11K0C-P10MCC0-3500 Features
ODU MINI-SNAP® K series
S11K0C-P10MCC0-3500 Applications
There are a lot of ODU
S11K0C-P10MCC0-3500 Circular Connectors applications.
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER