S11K0C-P10MCC0-3000
Mfr.Part #
S11K0C-P10MCC0-3000
Description
CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
Solder Cup
Feature :
1
Packaging :
Operating Temperature :
-40°C~120°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Positions :
10
Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
5 Weeks
Cable Opening :
0.098 ~ 0.118 (2.50mm ~ 3.00mm)
Shell Finish :
Chrome over Nickel
ODU S11K0C-P10MCC0-3000
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk 0 Push-Pull
S11K0C-P10MCC0-3000 Overview
S11K0C-P10MCC0-3000 Features
ODU MINI-SNAP® K series
S11K0C-P10MCC0-3000 Applications
There are a lot of ODU
S11K0C-P10MCC0-3000 Circular Connectors applications.
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER