S10F1C-P04MFG0-5000
Mfr.Part #
S10F1C-P04MFG0-5000
Description
ODU MINI-SNAP PLUG,SZ0,SERF,4P,S
Current Rating :
7.5 A
RoHS :
Details
Cable Opening :
0.177" ~ 0.197" (4.50mm ~ 5.00mm)
Current Rating (Amps) :
7.5A
Voltage Rating :
300V
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Datasheets
S10F1C-P04MFG0-5000
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 4 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 1 Push-Pull
S10F1C-P04MFG0-5000 Overview
S10F1C-P04MFG0-5000 Features
ODU MINI-SNAP? F series
S10F1C-P04MFG0-5000 Applications
There are a lot of ODU
S10F1C-P04MFG0-5000 Circular Connectors applications.
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER