S10F1C-P04MFG0-3000
Mfr.Part #
S10F1C-P04MFG0-3000
Description
ODU MINI-SNAP STRAIGHT PLUG, SZ0
Current Rating (Amps) :
7.5A
Cable Opening :
0.098" ~ 0.118" (2.50mm ~ 3.00mm)
Voltage Rating :
300V
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Current Rating :
7.5 A
Datasheets
S10F1C-P04MFG0-3000
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 4 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 1 Push-Pull
S10F1C-P04MFG0-3000 Overview
S10F1C-P04MFG0-3000 Features
ODU MINI-SNAP? F series
S10F1C-P04MFG0-3000 Applications
There are a lot of ODU
S10F1C-P04MFG0-3000 Circular Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER