S101J35U2MR64V7R
Mfr.Part #
S101J35U2MR64V7R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Description
CAP CER 100PF 3KV U2M RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
100pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
10 Weeks
Temperature Coefficient :
U2M
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
S
Tolerance :
±5%
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Radial, Disc
Datasheets
S101J35U2MR64V7R
S 100pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% U2M -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc