S100J39SL0U83L0R
Mfr.Part #
S100J39SL0U83L0R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Description
CAP CER 10PF 6KV SL RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Lead Pitch :
10mm
Packaging :
Bulk
Termination :
Radial
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
SL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Radial, Disc
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
S
Tolerance :
±5%
Capacitance :
10pF
Factory Lead Time :
10 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
S100J39SL0U83L0R
Vishay S100J39SL0U83L0R
S 10pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±5% SL -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
S100J39SL0U83L0R Overview
In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is SL.The lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 10mm.