S1008-392H
Mfr.Part #
S1008-392H
Description
FIXED IND 3.9UH 335MA 1 OHM SMD
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Height Seated (Max) :
0.095 2.41mm
Tolerance :
±3%
Inductance :
3.9μH
Height :
2.41mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
Q Factor :
30
Current Rating :
335mA
DC Resistance (DCR) :
1Ohm Max
Depth :
2.66mm
Max DC Current :
335mA
Frequency - Self Resonant :
45MHz
Q @ Freq :
30 @ 7.9MHz
Test Frequency :
7.9MHz
Datasheets
S1008-392H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD