S1008-332F
Mfr.Part #
S1008-332F
Description
FIXED IND 3.3UH 355MA 900MOHM SM
Q @ Freq :
30 @ 7.9MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
Test Frequency :
7.9MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
DC Resistance (DCR) :
900mOhm Max
Current Rating :
355mA
Height Seated (Max) :
0.095 2.41mm
Q Factor :
30
Inductance :
3.3μH
Height :
2.41mm
Max DC Current :
355mA
Frequency - Self Resonant :
50MHz
Depth :
2.66mm
Datasheets
S1008-332F
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD