S1008-152K
Mfr.Part #
S1008-152K
Description
FIXED IND 1.5UH 545MA 420MOHM SM
Max DC Current :
545mA
Depth :
2.66mm
Lead Free :
Contains Lead
Case Code (Imperial) :
Current Rating :
545mA
1
Weight :
100mg
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Height Seated (Max) :
0.095 2.41mm
Published :
Height :
2.41mm
DC Resistance (DCR) :
420mOhm Max
Q Factor :
30
Tolerance :
±10%
Test Frequency :
7.9MHz
Q @ Freq :
30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant :
72MHz
Size / Dimension :
0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Inductance :
1.5μH
Datasheets
S1008-152K
API Delevan S1008-152K
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD