S0603-8N2J3D
Mfr.Part #
S0603-8N2J3D
Description
FIXED IND 8.2NH 700MA 150MOHM SM
Rated Current-Max :
0.7A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Current Rating :
700mA
Inductance :
8.2nH
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Q @ Freq :
24 @ 250MHz
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Test Frequency :
250MHz
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
Frequency - Self Resonant :
4.8GHz
Datasheets
S0603-8N2J3D
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD