S0603-8N2H2S
Mfr.Part #
S0603-8N2H2S
Description
FIXED IND 8.2NH 700MA 150MOHM SM
Frequency - Self Resonant :
4.8GHz
Q @ Freq :
24 @ 250MHz
Tolerance :
±3%
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Current Rating :
700mA
Inductance :
8.2nH
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Test Frequency :
250MHz
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Rated Current-Max :
0.7A
Quality Factor-Min (at L-nom) :
24
Datasheets
S0603-8N2H2S
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD