S0603-82NH2S
Mfr.Part #
S0603-82NH2S
Description
FIXED IND 82NH 400MA 570MOHM SMD
Current Rating :
400mA
Q @ Freq :
34 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant :
1.7GHz
Inductance :
82nH
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
Inductance Frequency - Test :
150MHz
Rated Current-Max :
0.4A
DC Resistance (DCR) :
570mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Test Frequency :
150MHz
Tolerance :
±3%
Datasheets
S0603-82NH2S
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD