S0603-82NH2
Mfr.Part #
S0603-82NH2
Description
FIXED IND 82NH 400MA 570MOHM SMD
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Q @ Freq :
34 @ 150MHz
Inductance Frequency - Test :
150MHz
Frequency - Self Resonant :
1.7GHz
Current Rating :
400mA
DC Resistance (DCR) :
570mOhm Max
Rated Current-Max :
0.4A
Inductance :
82nH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Test Frequency :
150MHz
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
Tolerance :
±3%
Datasheets
S0603-82NH2
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD