S0603-68NH2C
Mfr.Part #
S0603-68NH2C
Description
FIXED IND 68NH 600MA 370MOHM SMD
Inductance Frequency - Test :
200MHz
Q @ Freq :
34 @ 200MHz
DC Resistance (DCR) :
370mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Frequency - Self Resonant :
1.7GHz
Rated Current-Max :
0.6A
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Inductance :
68nH
Test Frequency :
200MHz
Current Rating :
600mA
Tolerance :
±3%
Datasheets
S0603-68NH2C
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD