S0603-68NF3
Mfr.Part #
S0603-68NF3
Description
FIXED IND 68NH 600MA 370MOHM SMD
Rated Current-Max :
0.6A
Frequency - Self Resonant :
1.7GHz
Inductance :
68nH
Tolerance :
±1%
Current Rating :
600mA
Q @ Freq :
34 @ 200MHz
Inductance Frequency - Test :
200MHz
Published :
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Test Frequency :
200MHz
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
DC Resistance (DCR) :
370mOhm Max
HTS Code :
Quality Factor-Min (at L-nom) :
34
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
S0603-68NF3
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD