S0603-5N6F3S
Mfr.Part #
S0603-5N6F3S
Description
FIXED IND 5.6NH 700MA 190MOHM SM
Q @ Freq :
18 @ 250MHz
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Test Frequency :
250MHz
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
Inductance :
5.6nH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
190mOhm Max
Tolerance :
±1%
Rated Current-Max :
0.7A
Current Rating :
700mA
Frequency - Self Resonant :
5.8GHz
Datasheets
S0603-5N6F3S
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD