S0603-47NJ3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S0603-47NJ3
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 47NH 600MA 310MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance :
47nH
Current Rating :
600mA
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Construction :
RECTANGULAR
Frequency - Self Resonant :
2GHz
Test Frequency :
200MHz
Inductance Frequency - Test :
200MHz
ECCN Code :
EAR99
Material - Core :
Alumina
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Q @ Freq :
35 @ 200MHz
HTS Code :
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
35
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Shape :
ONE SURFACE
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
S0603
Rated Current-Max :
0.6A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
Number of Functions :
1
Published :
Type :
Wirewound
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Shielding :
No
Tolerance :
±5%
DC Resistance (DCR) :
310mOhm Max
Datasheets
S0603-47NJ3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD