S0603-47NJ1B
Mfr.Part #
S0603-47NJ1B
Description
FIXED IND 47NH 600MA 310MOHM SMD
Tolerance :
±5%
DC Resistance (DCR) :
310mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
Inductance :
47nH
Q @ Freq :
35 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant :
2GHz
Rated Current-Max :
0.6A
Current Rating :
600mA
Quality Factor-Min (at L-nom) :
35
Inductance Frequency - Test :
200MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Test Frequency :
200MHz
Datasheets
S0603-47NJ1B
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD