S0603-47NG3D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S0603-47NG3D
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 47NH 600MA 310MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Inductance :
47nH
Current Rating :
600mA
Type :
Wirewound
Mounting Type :
Surface Mount
Q @ Freq :
35 @ 200MHz
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Bulk
Construction :
RECTANGULAR
DC Resistance (DCR) :
310mOhm Max
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Rated Current-Max :
0.6A
Published :
Inductance Frequency - Test :
200MHz
Test Frequency :
200MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
35
Series :
S0603
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shielding :
No
Material - Core :
Alumina
Number of Functions :
1
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Frequency - Self Resonant :
2GHz
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Number of Terminations :
2
Datasheets
S0603-47NG3D
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD