S0603-3N3G3B
Mfr.Part #
S0603-3N3G3B
Description
FIXED IND 3.3NH 700MA 100MOHM SM
Current Rating :
700mA
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated Current-Max :
0.7A
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Test Frequency :
250MHz
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Inductance :
3.3nH
Q @ Freq :
18 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Datasheets
S0603-3N3G3B
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD