S0603-3N3G2C
Mfr.Part #
S0603-3N3G2C
Description
FIXED IND 3.3NH 700MA 100MOHM SM
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Tolerance :
±2%
Inductance :
3.3nH
Test Frequency :
250MHz
Rated Current-Max :
0.7A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Q @ Freq :
18 @ 250MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
18
Current Rating :
700mA
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Datasheets
S0603-3N3G2C
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD