S0603-39NJ1D
Mfr.Part #
S0603-39NJ1D
Description
FIXED IND 39NH 600MA 280MOHM SMD
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
Tolerance :
±5%
Quality Factor-Min (at L-nom) :
37
DC Resistance (DCR) :
280mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Inductance :
39nH
Q @ Freq :
37 @ 250MHz
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Test Frequency :
250MHz
Frequency - Self Resonant :
2.2GHz
Published :
Current Rating :
600mA
Rated Current-Max :
0.6A
Datasheets
S0603-39NJ1D
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD