S0603-39NG2S
Mfr.Part #
S0603-39NG2S
Description
FIXED IND 39NH 600MA 280MOHM SMD
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
Current Rating :
600mA
DC Resistance (DCR) :
280mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Test Frequency :
250MHz
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Q @ Freq :
37 @ 250MHz
Tolerance :
±2%
Rated Current-Max :
0.6A
Frequency - Self Resonant :
2.2GHz
Inductance :
39nH
Datasheets
S0603-39NG2S
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD