S0603-39NF3
Mfr.Part #
S0603-39NF3
Description
FIXED IND 39NH 600MA 280MOHM SMD
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
DC Resistance (DCR) :
280mOhm Max
Rated Current-Max :
0.6A
Inductance :
39nH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
Frequency - Self Resonant :
2.2GHz
Q @ Freq :
37 @ 250MHz
Test Frequency :
250MHz
Current Rating :
600mA
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Datasheets
S0603-39NF3
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD