S0603-33NH2E
Mfr.Part #
S0603-33NH2E
Description
FIXED IND 33NH 600MA 250MOHM SMD
Test Frequency :
250MHz
Tolerance :
±3%
DC Resistance (DCR) :
250mOhm Max
Inductance :
33nH
Frequency - Self Resonant :
2.3GHz
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
Rated Current-Max :
0.6A
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Q @ Freq :
37 @ 250MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
600mA
Datasheets
S0603-33NH2E
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD