S0603-33NG1D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S0603-33NG1D
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 33NH 600MA 250MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
ECCN Code :
EAR99
Quality Factor-Min (at L-nom) :
37
Published :
Test Frequency :
250MHz
Q @ Freq :
37 @ 250MHz
HTS Code :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Terminations :
2
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Current Rating :
600mA
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Tolerance :
±2%
Packaging :
Bulk
Inductance :
33nH
Number of Functions :
1
Material - Core :
Alumina
DC Resistance (DCR) :
250mOhm Max
Rated Current-Max :
0.6A
Construction :
RECTANGULAR
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Frequency - Self Resonant :
2.3GHz
Mount :
Surface Mount
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Series :
S0603
Shielding :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Wirewound
Datasheets
S0603-33NG1D
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD