S0603-33NF3D
Mfr.Part #
S0603-33NF3D
Description
FIXED IND 33NH 600MA 250MOHM SMD
Rated Current-Max :
0.6A
Quality Factor-Min (at L-nom) :
37
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
Frequency - Self Resonant :
2.3GHz
Current Rating :
600mA
DC Resistance (DCR) :
250mOhm Max
Test Frequency :
250MHz
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Q @ Freq :
37 @ 250MHz
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance :
33nH
Datasheets
S0603-33NF3D
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD