S0603-271NJ1B
Mfr.Part #
S0603-271NJ1B
Description
FIXED IND 270NH 200MA 2.2OHM SMD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Test Frequency :
100MHz
DC Resistance (DCR) :
2.2Ohm Max
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
Tolerance :
±5%
Q @ Freq :
22 @ 100MHz
Rated Current-Max :
0.2A
Quality Factor-Min (at L-nom) :
22
Current Rating :
200mA
Frequency - Self Resonant :
900MHz
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Inductance :
270nH
Datasheets
S0603-271NJ1B
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD