S0603-22NH3E
Mfr.Part #
S0603-22NH3E
Description
FIXED IND 22NH 700MA 220MOHM SMD
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Q @ Freq :
35 @ 250MHz
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Tolerance :
±3%
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Test Frequency :
250MHz
Rated Current-Max :
0.7A
Frequency - Self Resonant :
3GHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
35
Inductance :
22nH
DC Resistance (DCR) :
220mOhm Max
Current Rating :
700mA
Datasheets
S0603-22NH3E
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD