S0603-22NH2D
Mfr.Part #
S0603-22NH2D
Description
FIXED IND 22NH 700MA 220MOHM SMD
Current Rating :
700mA
Frequency - Self Resonant :
3GHz
DC Resistance (DCR) :
220mOhm Max
Inductance :
22nH
Test Frequency :
250MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
35
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated Current-Max :
0.7A
Q @ Freq :
35 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Tolerance :
±3%
Datasheets
S0603-22NH2D
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD