S0603-221NJ3D
Mfr.Part #
S0603-221NJ3D
Description
FIXED IND 220NH 250MA 1.7OHM SMD
Current Rating :
250mA
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
22
Rated Current-Max :
0.25A
Frequency - Self Resonant :
1.2GHz
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
DC Resistance (DCR) :
1.7Ohm Max
Q @ Freq :
22 @ 100MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Inductance :
220nH
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Test Frequency :
100MHz
Datasheets
S0603-221NJ3D
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD