S0603-221NJ3B
Mfr.Part #
S0603-221NJ3B
Description
FIXED IND 220NH 250MA 1.7OHM SMD
Current Rating :
250mA
Q @ Freq :
22 @ 100MHz
HTS Code :
Quality Factor-Min (at L-nom) :
22
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Rated Current-Max :
0.25A
Test Frequency :
100MHz
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
DC Resistance (DCR) :
1.7Ohm Max
Inductance :
220nH
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Shielding :
No
Frequency - Self Resonant :
1.2GHz
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Datasheets
S0603-221NJ3B
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD