S0603-221NJ2B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S0603-221NJ2B
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 220NH 250MA 1.7OHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
DC Resistance (DCR) :
1.7Ohm Max
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
Test Frequency :
100MHz
Material - Core :
Alumina
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Mount :
Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Q @ Freq :
22 @ 100MHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
220nH
Shielding :
Unshielded
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
HTS Code :
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Series :
S0603
Rated Current-Max :
0.25A
Type :
Wirewound
Published :
Current Rating :
250mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Functions :
1
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Frequency - Self Resonant :
1.2GHz
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Quality Factor-Min (at L-nom) :
22
Datasheets
S0603-221NJ2B
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD