S0603-221NG2S
Mfr.Part #
S0603-221NG2S
Description
FIXED IND 220NH 250MA 1.7OHM SMD
Inductance Frequency - Test :
100MHz
DC Resistance (DCR) :
1.7Ohm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Tolerance :
±2%
Published :
Rated Current-Max :
0.25A
Test Frequency :
100MHz
Inductance :
220nH
Current Rating :
250mA
Frequency - Self Resonant :
1.2GHz
Q @ Freq :
22 @ 100MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
22
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Datasheets
S0603-221NG2S
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD