S0603-221NF3
Mfr.Part #
S0603-221NF3
Description
FIXED IND 220NH 250MA 1.7OHM SMD
Rated Current-Max :
0.25A
Inductance :
220nH
Published :
Frequency - Self Resonant :
1.2GHz
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Test Frequency :
100MHz
Q @ Freq :
22 @ 100MHz
DC Resistance (DCR) :
1.7Ohm Max
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Quality Factor-Min (at L-nom) :
22
Tolerance :
±1%
Current Rating :
250mA
Datasheets
S0603-221NF3
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD