S0603-15NJ1B
Mfr.Part #
S0603-15NJ1B
Description
FIXED IND 15NH 700MA 200MOHM SMD
Tolerance :
±5%
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Rated Current-Max :
0.7A
Q @ Freq :
32 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant :
4GHz
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
Test Frequency :
250MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
32
Current Rating :
700mA
Inductance :
15nH
Datasheets
S0603-15NJ1B
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD