S0603-15NG3C
Mfr.Part #
S0603-15NG3C
Description
FIXED IND 15NH 700MA 200MOHM SMD
Inductance :
15nH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Current Rating :
700mA
Test Frequency :
250MHz
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
Rated Current-Max :
0.7A
Frequency - Self Resonant :
4GHz
Inductance Frequency - Test :
250MHz
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Q @ Freq :
32 @ 250MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
32
Datasheets
S0603-15NG3C
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD