S0603-15NF3C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S0603-15NF3C
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 15NH 700MA 200MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Inductance :
15nH
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Series :
S0603
Q @ Freq :
32 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Rated Current-Max :
0.7A
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Packaging :
Bulk
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
HTS Code :
Frequency - Self Resonant :
4GHz
Tolerance :
±1%
Number of Functions :
1
Test Frequency :
250MHz
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Type :
Wirewound
Material - Core :
Alumina
Construction :
RECTANGULAR
Quality Factor-Min (at L-nom) :
32
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Current Rating :
700mA
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Surface Mount
Published :
Shielding :
No
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Datasheets
S0603-15NF3C
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD