S0603-151NJ1S
Mfr.Part #
S0603-151NJ1S
Description
FIXED IND 150NH 280MA 980MOHM SM
Tolerance :
±5%
DC Resistance (DCR) :
980mOhm Max
Quality Factor-Min (at L-nom) :
29
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Q @ Freq :
29 @ 100MHz
Current Rating :
280mA
Test Frequency :
100MHz
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Inductance :
150nH
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Rated Current-Max :
0.28A
Frequency - Self Resonant :
1.3GHz
Datasheets
S0603-151NJ1S
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD