S0603-10NJ3E
Mfr.Part #
S0603-10NJ3E
Description
FIXED IND 10NH 700MA 160MOHM SMD
Q @ Freq :
28 @ 250MHz
Rated Current-Max :
0.7A
Tolerance :
±5%
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Quality Factor-Min (at L-nom) :
28
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
Inductance :
10nH
Test Frequency :
250MHz
DC Resistance (DCR) :
160mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Frequency - Self Resonant :
4.8GHz
Current Rating :
700mA
Datasheets
S0603-10NJ3E
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD