S0603-10NH3B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S0603-10NH3B
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10NH 700MA 160MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Quality Factor-Min (at L-nom) :
28
ECCN Code :
EAR99
Construction :
RECTANGULAR
Current Rating :
700mA
Mounting Type :
Surface Mount
Rated Current-Max :
0.7A
Tolerance :
±3%
Frequency - Self Resonant :
4.8GHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Inductance :
10nH
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Series :
S0603
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Number of Terminations :
2
Terminal Placement :
DUAL ENDED
HTS Code :
Test Frequency :
250MHz
Shielding :
No
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Material - Core :
Alumina
Packaging :
Bulk
Number of Functions :
1
Type :
Wirewound
DC Resistance (DCR) :
160mOhm Max
Q @ Freq :
28 @ 250MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Datasheets
S0603-10NH3B
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD