S0603-10NG1
Mfr.Part #
S0603-10NG1
Description
FIXED IND 10NH 700MA 160MOHM SMD
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Q @ Freq :
28 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
Current Rating :
700mA
DC Resistance (DCR) :
160mOhm Max
Tolerance :
±2%
Frequency - Self Resonant :
4.8GHz
S0603
JESD-609 Code :
e4
Rated Current-Max :
0.7A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Test Frequency :
250MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
28
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Inductance :
10nH
1
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
S0603-10NG1
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD