S0603-101NJ3C
Mfr.Part #
S0603-101NJ3C
Description
FIXED IND 100NH 400MA 610MOHM SM
Current Rating :
400mA
Rated Current-Max :
0.4A
Inductance Frequency - Test :
150MHz
Inductance :
100nH
Quality Factor-Min (at L-nom) :
31
DC Resistance (DCR) :
610mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
Test Frequency :
150MHz
Tolerance :
±5%
Frequency - Self Resonant :
1.4GHz
Q @ Freq :
31 @ 150MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
S0603-101NJ3C
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD