S0603-101NH3C
Mfr.Part #
S0603-101NH3C
Description
FIXED IND 100NH 400MA 610MOHM SM
Q @ Freq :
31 @ 150MHz
Number of Terminations :
2
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Number of Functions :
1
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Published :
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
Frequency - Self Resonant :
1.4GHz
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Test Frequency :
150MHz
Construction :
RECTANGULAR
DC Resistance (DCR) :
610mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
150MHz
Inductance :
100nH
Tolerance :
±3%
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
S0603
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Quality Factor-Min (at L-nom) :
31
Material - Core :
Alumina
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Current Rating :
400mA
Rated Current-Max :
0.4A
Shielding :
No
Datasheets
S0603-101NH3C
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD