S0603-101NH3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S0603-101NH3
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 100NH 400MA 610MOHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Composition :
Wirewound
Tolerance :
±3%
Supplier Device Package :
0603 (1608 Metric)
Series :
S0603
Inductance :
100nH
DC Resistance (DCR) :
610mOhm Max
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current Rating (Amps) :
400mA
Length :
1.5748mm
Inductance Frequency - Test :
150MHz
Material - Core :
Alumina
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
Width :
889μm
Frequency - Self Resonant :
1.4GHz
Q @ Freq :
31 @ 150MHz
Mount :
Surface Mount
Test Frequency :
150MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Shielding :
Unshielded
Published :
Current Rating :
400mA
Type :
Wirewound
Package / Case :
Datasheets
S0603-101NH3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD