S-8358B36MC-NQVT2U
Mfr.Part #
S-8358B36MC-NQVT2U
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Outputs :
1
Terminal Finish :
Tin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
ALSO HAS CONTROL TECHNIQUE OF PFM
Factory Lead Time :
18 Weeks
Duty Cycle (Max) :
90%
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Output Type :
Transistor Driver
Frequency - Switching :
100kHz
Surface Mount
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Input Voltage (Min) :
0.9V
R-PDSO-G5
Control Technique :
PULSE WIDTH MODULATION
Output Voltage :
3.6V
Terminal Pitch :
0.95mm
Length :
2.9mm
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
0.9V~10V