S-8356K18MC-NEDT2U
Mfr.Part #
S-8356K18MC-NEDT2U
DC DC Switching Controllers
Additional Feature :
ALSO HAS CONTROL TECHNIQUE OF PFM
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
0.9V~10V
Factory Lead Time :
18 Weeks
SWITCHING CONTROLLER
Terminal Finish :
Tin (Sn)
260
JESD-609 Code :
e3
Length :
2.9mm
Frequency - Switching :
100kHz
yes
Control Technique :
PULSE WIDTH MODULATION
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Output Voltage :
1.8V
Duty Cycle (Max) :
90%
Input Voltage (Min) :
0.9V
Terminal Pitch :
0.95mm