S-8356K18MC-NEDT2G
Mfr.Part #
S-8356K18MC-NEDT2G
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
0.9V~10V
Frequency - Switching :
100kHz
Output Type :
Transistor Driver
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Output Voltage :
1.8V
Output Current-Max :
0.08A
Control Features :
Enable
Pbfree Code :
yes
Input Voltage-Nom :
3.3V
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Control Technique :
PULSE WIDTH MODULATION
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Form :
Gull wing
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
ALSO HAS CONTROL TECHNIQUE OF PFM
Input Voltage (Min) :
0.9V
Duty Cycle (Max) :
83%
Terminal Pitch :
0.95mm
Length :
2.9mm