S-8352C32UA-K6RT2U
Mfr.Part #
S-8352C32UA-K6RT2U
Package / Case
TO-243AA
Description
IC REG CTRLR BOOST SOT89-3
Product Category :
DC DC Switching Controllers
Output Type :
Transistor Driver
Terminal Form :
Flat
Terminal Position :
Single
Length :
4.5mm
Number of Terminations :
3
Frequency - Switching :
100kHz
Width :
2.5mm
JESD-30 Code :
R-PSSO-F3
Output Voltage :
3.2V
Control Technique :
PULSE FREQUENCY MODULATION
Package / Case :
TO-243AA
Analog IC - Other Type :
SWITCHING REGULATOR
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
0.9V~10V
1 (Unlimited)
Duty Cycle (Max) :
80%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA