S-817B48AY-Z2-U
Mfr.Part #
S-817B48AY-Z2-U
Package / Case
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) (Formed Leads)
Description
IC REG LINEAR 4.8V 65MA TO92-3
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Current - Output :
65mA
Packaging :
Tape and Box (TB)
Package / Case :
Voltage Dropout (Max) :
0.27V @ 10mA
Voltage - Output (Min/Fixed) :
4.8V
Voltage - Input (Max) :
10V